Image for FJH-24-D-20.00-4 is not available
FJH-24-D-20.00-4
DigiKey Part Number
FJH-24-D-20.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-24-D-20.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 20"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 20.0" (508.0mm)
EDA/CAD Models
FJH-24-D-20.00-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
20.0" (508.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)