Image for FJH-24-D-08.27-4 is not available
FJH-24-D-08.27-4
DigiKey Part Number
FJH-24-D-08.27-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-24-D-08.27-4
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 8.27"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.270" (210.06mm)
EDA/CAD Models
FJH-24-D-08.27-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.270" (210.06mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)