FJH-24-D-03.94-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 493
Datasheet
Image for FJH-24-D-03.94-4 is not available
FJH-24-D-03.94-4
DigiKey Part Number
FJH-24-D-03.94-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-24-D-03.94-4
Description
CABLE FFC/FPC 24POS 0.5MM 3.94"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.940" (100.08mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-24-D-03.94-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
24
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
3.940" (100.08mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)