Image for FJH-20-R-02.36-4 is not available
FJH-20-R-02.36-4
DigiKey Part Number
FJH-20-R-02.36-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-20-R-02.36-4
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 2.36"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.360" (59.94mm)
EDA/CAD Models
FJH-20-R-02.36-4 Models
Number of Conductors
20
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
2.360" (59.94mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)