FJH-20-D-08.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 300
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 673
In Stock: 252
In Stock: 121
Image for FJH-20-D-08.00-4 is not available
FJH-20-D-08.00-4
DigiKey Part Number
FJH-20-D-08.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-20-D-08.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 8"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.000" (203.20mm)
EDA/CAD Models
FJH-20-D-08.00-4 Models
Number of Conductors
20
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.000" (203.20mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)