Image for FJH-20-D-05.75-4 is not available
FJH-20-D-05.75-4
DigiKey Part Number
FJH-20-D-05.75-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-20-D-05.75-4
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5.75"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.750" (146.05mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-20-D-05.75-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
20
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.750" (146.05mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)