Image for FJH-10-D-80.00-4 is not available
FJH-10-D-80.00-4
DigiKey Part Number
FJH-10-D-80.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-10-D-80.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 80"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 80.0" (2032.0mm)
EDA/CAD Models
FJH-10-D-80.00-4 Models
Number of Conductors
10
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
80.0" (2032.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)