Image for FJH-10-D-72.00-4 is not available
FJH-10-D-72.00-4
DigiKey Part Number
FJH-10-D-72.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-10-D-72.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 72"
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 72.0" (1828.8mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-10-D-72.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
72.0" (1828.8mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)