FJH-10-D-03.20-4
DigiKey Part Number
FJH-10-D-03.20-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-10-D-03.20-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 3.2"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.200" (81.28mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-10-D-03.20-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
10
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
3.200" (81.28mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)