Image for FJH-06-D-22.00-4 is not available
FJH-06-D-22.00-4
DigiKey Part Number
FJH-06-D-22.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-06-D-22.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 22"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 22.0" (558.8mm)
EDA/CAD Models
FJH-06-D-22.00-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
22.0" (558.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)