FJH-06-D-20.00-4
DigiKey Part Number
FJH-06-D-20.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-06-D-20.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 20"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 20.0" (508.0mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-06-D-20.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
6
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
20.0" (508.0mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)