Image for FJ-30-D-60.00-4 is not available
FJ-30-D-60.00-4
DigiKey Part Number
FJ-30-D-60.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-30-D-60.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 60"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 60.0" (1524.0mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-30-D-60.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
30
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
60.0" (1524.0mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)