FJ-30-D-11.06-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
GCT
GCT
Image for FJ-30-D-11.06-4 is not available
FJ-30-D-11.06-4
DigiKey Part Number
FJ-30-D-11.06-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-30-D-11.06-4
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 1MM 11"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 11.0" (279.4mm)
EDA/CAD Models
FJ-30-D-11.06-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
11.0" (279.4mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)