Image for FJ-25-R-08.00-4 is not available
FJ-25-R-08.00-4
DigiKey Part Number
FJ-25-R-08.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-25-R-08.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 1MM 8"
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 8.000" (203.20mm)
EDA/CAD Models
FJ-25-R-08.00-4 Models
Number of Conductors
25
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
8.000" (203.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)