Image for FJ-25-D-70.00-4 is not available
FJ-25-D-70.00-4
DigiKey Part Number
FJ-25-D-70.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-25-D-70.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 1MM 70"
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 70.0" (1778.0mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-25-D-70.00-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
70.0" (1778.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)