FJ-25-D-18.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for FJ-25-D-18.00-4 is not available
FJ-25-D-18.00-4
DigiKey Part Number
FJ-25-D-18.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-25-D-18.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 1MM 18"
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 18.0" (457.2mm)
EDA/CAD Models
FJ-25-D-18.00-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
18.0" (457.2mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)