Image for FJ-25-D-02.80-4 is not available
FJ-25-D-02.80-4
DigiKey Part Number
FJ-25-D-02.80-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-25-D-02.80-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 1MM 2.8"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.800" (71.12mm)
EDA/CAD Models
FJ-25-D-02.80-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
25
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
2.800" (71.12mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)