Image for FJ-20-R-13.30-4 is not available
FJ-20-R-13.30-4
DigiKey Part Number
612-FJ-20-R-13.30-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-20-R-13.30-4
Description
CABLE FFC 1MM
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm)
EDA/CAD Models
FJ-20-R-13.30-4 Models
Number of Conductors
20
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)