FJ-20-D-48.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for FJ-20-D-48.00-4 is not available
FJ-20-D-48.00-4
DigiKey Part Number
FJ-20-D-48.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-20-D-48.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 1MM 48"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 48.0" (1219.2mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-20-D-48.00-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
20
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
48.0" (1219.2mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)