Image for FJ-15-D-17.70-4 is not available
FJ-15-D-17.70-4
DigiKey Part Number
FJ-15-D-17.70-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-15-D-17.70-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 17"
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 17.7" (449.6mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-15-D-17.70-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
17.7" (449.6mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)