FJ-15-D-16.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for FJ-15-D-16.00-4 is not available
FJ-15-D-16.00-4
DigiKey Part Number
FJ-15-D-16.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-15-D-16.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 16"
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 16.0" (406.4mm)
EDA/CAD Models
FJ-15-D-16.00-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
16.0" (406.4mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)