Image for FJ-15-D-15.75-4 is not available
FJ-15-D-15.75-4
DigiKey Part Number
FJ-15-D-15.75-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-15-D-15.75-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 15"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 15.7" (398.8mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-15-D-15.75-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
15
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
15.7" (398.8mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)