FJ-10-R-04.75-4 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for FJ-10-R-04.75-4 is not available
FJ-10-R-04.75-4
DigiKey Part Number
FJ-10-R-04.75-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-10-R-04.75-4
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 4.75"
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.750" (120.65mm)
EDA/CAD Models
FJ-10-R-04.75-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
4.750" (120.65mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)