Image for FFSD-25-D-51.20-01-N-R is not available
FFSD-25-D-51.20-01-N-R
DigiKey Part Number
612-FFSD-25-D-51.20-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-51.20-01-N-R
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)