FFSD-25-D-33.00-01-N-RW-R
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-33.00-01-N-RW-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-33.00-01-N-RW-R
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 2.75' (838.20mm)
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-33.00-01-N-RW-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
2.75' (838.20mm)
Series
Features
Polarizing Key, Reverse Wiring
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)