FFSD-25-D-24.00-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 2.00' (609.60mm)
FFSD-25-D-24.00-01-N-R
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-24.00-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-24.00-01-N-R
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-24.00-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
2.00' (609.60mm)
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)