FFSD-25-D-05.00-01-N-D03-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for FFSD-25-D-05.00-01-N-D03-R is not available
FFSD-25-D-05.00-01-N-D03-R
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-05.00-01-N-D03-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-05.00-01-N-D03-R
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket (3) 0.417' (127.00mm, 5.00")
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-05.00-01-N-D03-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.417' (127.00mm, 5.00")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket (3)
Number of Positions
50
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)