FFSD-20-D-04.80-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-20-D-04.80-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-20-D-04.80-01-N
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.400' (121.92mm, 4.80")
EDA/CAD Models
FFSD-20-D-04.80-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.400' (121.92mm, 4.80")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
40
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)