FFSD-15-D-02.76-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.230' (70.00mm, 2.76")
FFSD-15-D-02.76-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-15-D-02.76-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-15-D-02.76-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-15-D-02.76-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.230' (70.00mm, 2.76")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
30
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)