Image for FFSD-13-S-07.50-01-N is not available
FFSD-13-S-07.50-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-13-S-07.50-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-13-S-07.50-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.625' (190.50mm, 7.50")
EDA/CAD Models
FFSD-13-S-07.50-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.625' (190.50mm, 7.50")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
26
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)