FFSD-10-D-20.00-01-N-D06-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket (3) 1.67' (508.00mm)
FFSD-10-D-20.00-01-N-D06-R
DigiKey Part Number
FFSD-10-D-20.00-01-N-D06-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-10-D-20.00-01-N-D06-R
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FFSD-10-D-20.00-01-N-D06-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
1.67' (508.00mm)
Connector Type
Socket to Socket (3)
Number of Positions
20
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)