FFSD-10-D-08.46-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for FFSD-10-D-08.46-01-N is not available
FFSD-10-D-08.46-01-N
DigiKey Part Number
612-FFSD-10-D-08.46-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-10-D-08.46-01-N
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.705' (215.00mm, 8.46")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.705' (215.00mm, 8.46")
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
20
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)