FFSD-08-D-36.00-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-08-D-36.00-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-08-D-36.00-01-N
Description
CABLE ASSEM .05" 16POS F-F 36"
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 3.00' (914.40mm)
EDA/CAD Models
FFSD-08-D-36.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
3.00' (914.40mm)
Connector Type
Socket to Socket
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)