FFSD-08-D-12.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8782-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-08-D-12.00-01-N
Description
CABLE ASSEM .05" 16POS 12"
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.00' (304.80mm)
EDA/CAD Models
FFSD-08-D-12.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
1.00' (304.80mm)
Connector Type
Socket to Socket
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 452
Factory Stock: 1.475
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM .05" 16POS F-F 6"
In-Stock: 1516
CABLE ASSEM .05" 16POS 24"