FFSD-08-D-07.90-01-N-D03-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket (3) 0.658' (200.66mm, 7.90")
FFSD-08-D-07.90-01-N-D03-R
DigiKey Part Number
FFSD-08-D-07.90-01-N-D03-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-08-D-07.90-01-N-D03-R
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-08-D-07.90-01-N-D03-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.658' (200.66mm, 7.90")
Series
Features
Polarizing Key, Reverse Wiring
Connector Type
Socket to Socket (3)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)