FFSD-08-D-07.75-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.646' (196.85mm, 7.75")
FFSD-08-D-07.75-01-N-R
DigiKey Part Number
FFSD-08-D-07.75-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-08-D-07.75-01-N-R
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FFSD-08-D-07.75-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.646' (196.85mm, 7.75")
Series
Features
Polarizing Key, Reverse Wiring
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)