FFSD-08-D-04.75-01-N-RN2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for FFSD-08-D-04.75-01-N-RN2 is not available
FFSD-08-D-04.75-01-N-RN2
DigiKey Part Number
612-FFSD-08-D-04.75-01-N-RN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-08-D-04.75-01-N-RN2
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.396' (120.65mm, 4.75")
EDA/CAD Models
FFSD-08-D-04.75-01-N-RN2 Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.396' (120.65mm, 4.75")
Connector Type
Socket to Socket
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)