FFSD-08-D-04.20-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.350' (106.68mm, 4.20")
FFSD-08-D-04.20-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-08-D-04.20-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-08-D-04.20-01-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-08-D-04.20-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.350' (106.68mm, 4.20")
Connector Type
Socket to Socket
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)