FFSD-06-S-06.75-01-S-N
DigiKey Part Number
FFSD-06-S-06.75-01-S-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-06-S-06.75-01-S-N
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.563' (171.45mm, 6.75")
EDA/CAD Models
FFSD-06-S-06.75-01-S-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.563' (171.45mm, 6.75")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
12
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)