Image for FFSD-06-S-06.29-01-F-N is not available
FFSD-06-S-06.29-01-F-N
DigiKey Part Number
612-FFSD-06-S-06.29-01-F-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-06-S-06.29-01-F-N
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.524' (159.77mm, 6.29")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.524' (159.77mm, 6.29")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
12
Contact Finish Thickness
3.00µin (0.076µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)