FFSD-06-D-11.00-01-N-R
DigiKey Part Number
FFSD-06-D-11.00-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-06-D-11.00-01-N-R
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.917' (279.40mm, 11.00")
EDA/CAD Models
FFSD-06-D-11.00-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.917' (279.40mm, 11.00")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
12
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)