FFSD-06-D-03.80-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.317' (96.52mm, 3.80")
FFSD-06-D-03.80-01-N-R
DigiKey Part Number
FFSD-06-D-03.80-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-06-D-03.80-01-N-R
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FFSD-06-D-03.80-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.317' (96.52mm, 3.80")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
12
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)