FFSD-05-S-06.30-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for FFSD-05-S-06.30-01-N is not available
FFSD-05-S-06.30-01-N
DigiKey Part Number
612-FFSD-05-S-06.30-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-S-06.30-01-N
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.525' (160.00mm, 6.30")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.525' (160.00mm, 6.30")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)