FFSD-05-S-04.13-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.344' (104.90mm, 4.13")
FFSD-05-S-04.13-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-05-S-04.13-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-S-04.13-01-N
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FFSD-05-S-04.13-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.344' (104.90mm, 4.13")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)