FFSD-05-D-02.36-01-N-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.197' (59.94mm, 2.36")
FFSD-05-D-02.36-01-N-R
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-02.36-01-N-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-02.36-01-N-R
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-02.36-01-N-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.197' (59.94mm, 2.36")
Series
Features
Polarizing Key, Reverse Wiring
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)