FFSD-05-D-01.75-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-01.75-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-01.75-01-N
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.146' (44.45mm, 1.75")
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-01.75-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.146' (44.45mm, 1.75")
Series
Features
Polarizing Key
Connector Type
Socket to Socket
Number of Positions
10
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)