Image for FFSD-04-S-11.80-01 is not available
FFSD-04-S-11.80-01
DigiKey Part Number
FFSD-04-S-11.80-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-04-S-11.80-01
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.983' (299.72mm, 11.80")
EDA/CAD Models
FFSD-04-S-11.80-01 Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.983' (299.72mm, 11.80")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
8
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)