FFSD-04-S-03.94-01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for FFSD-04-S-03.94-01 is not available
FFSD-04-S-03.94-01
DigiKey Part Number
FFSD-04-S-03.94-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-04-S-03.94-01
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.328' (100.00mm, 3.94")
Datasheet
EDA/CAD Models
FFSD-04-S-03.94-01 Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.328' (100.00mm, 3.94")
Connector Type
Socket to Cable
Number of Positions
8
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)