Image for FFSD-04-D-02.50-01-R is not available
FFSD-04-D-02.50-01-R
DigiKey Part Number
FFSD-04-D-02.50-01-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-04-D-02.50-01-R
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.208' (63.50mm, 2.50")
EDA/CAD Models
FFSD-04-D-02.50-01-R Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.208' (63.50mm, 2.50")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
8
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)