FFMD-25-D-04.00-01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for FFMD-25-D-04.00-01 is not available
FFMD-25-D-04.00-01
DigiKey Part Number
FFMD-25-D-04.00-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-25-D-04.00-01
Description
.050 CABLE PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 0.333' (101.60mm, 4.00")
EDA/CAD Models
FFMD-25-D-04.00-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.333' (101.60mm, 4.00")